3.a klase atklāj saldumu ražošanas brīnumu
22/05/2017 DSC01900

DSC0190517. maijā 20 Līvānu 1. vidusskolas 3.a klases skolēni ciemojās saldumu ražotnē “Skrīveru Saldumi.” Uzņēmuma moto- apvienot veselīgo ar saldo. “Saldā ekskursija,” tā to nosauca bērni, bija pārsteigumiem un jaunatklājumiem piepildīta. “Skrīveru Saldumos” skolēni iepazinās ar saldumu ražošanu un paši veidoja marcipāna un īrisa figūriņas, kuras iesaiņoja skaistās papīra kastēs un kā dāvanu veda saviem mājiniekiem. Skatījāmies video, kurā skolēni redzēja visu ražošanas procesu. Skolēni saņēma atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem. Jautājumu bija ļoti daudz.
Sajūsmu un apbrīnu skolēnos izraisīja konfekšu “Gotiņa” ietinēju darbs. Dienā viena ietinēja var ietīt no 100 – 120 kg “Gotiņu.” Ekskursija skolēniem palīdzēja citām acīm skatīties uz saldumiem, ko ražo Skrīveros. Viņi uzzināja, ka Skrīveru “Gotiņa” ir dabīgs produkts, nesatur krāsvielas, E- vielas un augu taukus. Tā ražota no Latvijas bioloģiskā piena.
Ekskursija 3.a klases skolēniem ļoti patika. Viņi izteica vēlmi turp atgriezties, jo katru gadu produkcijas sortiments tiek papildināts. Jau šobrīd ražo konfektes “Gotiņa” ar 15 dažādām piedevām.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.