Tikšanās ar ugunsdzēsējiem
16/11/2017

IMG-20171116-WA000916.novembrī Līvānu 1.viduskolas 11.a klases audzēkņiem bija iespēja doties uz Līvānu ugunsdzēsēju posteni. Tur mūs sagaidīja posteņa komandieris V.Andrejevs un ugunsdzēsējs G.Upenieks .
Jaunieši uzzināja kādas karjeras iespējas ir ugunsdzēsējiem. Kur jāmācās, ka ir jābūt fiziskai sagatavotībai, jāpārzina psiholoģiju, matemātiku un vēl daudzas citas lietas. Ugunsdzēsējs ir universāls cilvēks, kuram jāprot ne tikai uguni dzēst, bet arī jāsteidz palīgā cilvēkam, lai arī kas noticis. Piemēram, bērns mājoklī ieslēdzies viens un nevar atvērt durvis, tad ugunsdzēsēji palīdzes.
Audzēkņi arī iepazina glābēju ekipējumu un uzzināja, ka ugunsdzēsēju forma sver aptuveni 40 kg. Vēl glābējiem nepieciešams ļoti āri uzvilkt formu un izbraukt noteiktā laika intervālā. Skolēniem bija iespēja uzmērīt formu, bet noteiktā laika intervālā skolēniem neizdevās iekļauties, jo tas prasa trenēšanos un ātru reakciju.
Jaunieši uzzināja, ka ugunsdzēsējiem ir ļoti atbildīgs un nopietns darbs un tā ir profesija, kur tiek apdraudēta arī viņu dzīvība.
Paldies ugunsdzēsējiem par viņu veltīto laiku un ļoti labi, ka apmeklējuma brīdī nebija neviena izsaukuma. Tas nozīmē, ka nekur nelaime nav notikusi.

Klases audzinātāja
D.Kurme