Izskanējis XXI stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa’ 2017 “
06/12/2017

24550228_1568581723180764_1262183981_n2.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā pulcējās 117 Stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa 2017” fināla dalībnieki.
Sarīkojums piepildīja Rīgas Latviešu biedrību ar bērniem un jauniešiem, kuri stāstus mantojuši gan ģimenē, gan apguvuši folkloras kopās, gan mērķtiecīgi sadarbojoties ar saviem latviešu valodas skolotājiem interešu izglītības ietvarā ārpus folkloras kopām. Stāstnieku konkursa mērķis ir stāstīšanas tradīciju kopšana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi iesaistoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā, kura iespējama, pateicoties folkloras skolotāju un folkloras kopu vadītāju, latviešu valodas skolotāju un citu interesentu neatlaidīgam un nesavtīgam sadarbības procesam ar jaunajiem stāstniekiem, tostarp gatavojot viņus stāstnieku konkursam.
Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK „Stāstu bibliotēku” tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, un stāstīšanas tradīciju kopēji: Aldis Pūtelis, Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aelita Punkstiņa, Aelita Ramane, Agita Lapsa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene un Vidvuds Medenis.
Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa’ 2017 “finālā piedalījās arī četri dalībnieki no Līvānu novada- Evita Tentere (Jersikas pamatskola), Tomass Pujāts (Līvānu Bērnu un jauniešu centrs) , Mareks Ņečajevs un Rainers Tomass Urujevs (Līvānu 1. vidusskola). Stāstniekus konkursam sagatavoja skolotājas Ilona Karpenko un Anna Kārkle. Paldies par atbalstu bērnu vecākiem un Līvānu BJC!
Evita Tentere un Mareks Ņečajevs ieguva I pakāpes diplomu un titulu Dižais stāstnieks, Tomass Pujāts – III pakāpes diplomu un titulu Mazais stāstnieks.
Stāstnieki, kuri trīs gadus pēc kārtas finālā ieguvuši I pakāpes diplomu un titulu Dižais stāstnieks, var cīnīties par Latvijas Stāstnieku ķēniņa titulu. Par šo titulu šogad cīnījās 6 dalībnieki. Viņu vidū bija arī Līvānu 1. vidusskolas folkloras kopas „Ceiruleits” dalībnieks Rainers Tomass Urujevs.
Latvijas Stāstnieku ķēniņa titulu šogad izcīnīja Liene Skrebinska no Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra folkloras kopas „Vīteri”, Rainers Tomass Urujevs no Līvānu 1. vidusskolas folkloras kopas „Ceiruleits” , Valts Kālis no Grobiņas ģimnāzijas un Alise Freiberga no Grobiņas novada Skolēnu interešu centra folkloras kopas „Dzērvīte”.
Prieks, ka arī mūsu novadā ir savs Stāstnieku ķēniņš- Rainers Tomass Urujevs!
Ar Stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa 2016” fināla rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.visc.gov.lv sadaļā Interešu izglītība, joma: Folklora.
Konkursu rīkoja: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Konkursu atbalstīja: Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Balvas fināla dalībniekiem dāvināja:  Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA „AML” – izstāžu komplekss „Rāmava”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, izdevniecība „Liels un mazs”, zemnieku saimniecība „Pīlādži” u.c.