Tehniskās dienas “Zinātnes diena” Līvānu 1. vidusskolā
02/03/2018

IMG-20180227-WA0006Projekta ´Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstība´ ( projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros 27. martā Līvānu 1. vidusskolā viesojās Cēsu Zinoo centra komanda ar plašu programmu.
5.a, 3.b, 4.a un 2.a klašu skolēni varēja izpausties, meistarojot mašīnas, kas pārvietojas,  Lego Mindstrom nodarbībās.
2.a, 4.b, 3.a un 4.c klašu skolēni izgatavoja plastilīnu Gudrā plastilīna nodarbībās.
6.– 9. klašu skolēni apmeklēja Zinātkāres stacijas un Interaktīvo eksponātu nodarbības Svinību zālē, kur bija izvietoti 10 roll-up plakāti ar aprakstiem par zinātniekiem un uzdevumiem saistībā ar šiem zinātniekiem, piemēram, vajadzēja noskaidrot, kuras no šūnām ir vīrusi, cik ābolu nokritīs vienas stundas laikā, ja 5 minūtēs nokrita 3 āboli utt. Skolēniem bija sagatavotas uzdevumu lapas ar 10 jautājumiem. Skolēni, kas kļūdījās 3 jautājumos un mazāk, saņēma Zinoo centra nozīmīti, bet tiem, kas nokļudījās tikai 1-2 reizes vai atbildēja visu pareizi, bija iespēja piedalīties izlozē par iespēju bez maksas apmeklēt Zinoo centru.

Zinātnes diena nolēdzās ar ekperimentu parādi Svinību zālē, kur vērojām un arī paši piedalījāmies dažādos eksperimentos, piemēram, krāsaina sausā ledus demonstrēšana, “augļu zupas” no baloniem vārīšana šķidrajā slāpeklī, “Vārnu šaušana” ar gaisa vibrācijām, sāls šķīduma degšana balonā, roku “dedzināšana”  – gāzes degšana, “3D printeris”- kālija jodīda reakcija un vēl vairāki citi šovi, ko pavadīja skolēnu smiekli un jautrība.

Projekta koordinatore skolā
Z.Vanaga