Līvānos tiekas  Dienvidlatgales novada rotaļnieki un anekdošu stāstnieki
09/03/2018

IMG_38378.martā Līvānu novada kultūras centrā notika Dienvidlatgales novada tradicionālo rotaļnieku konkurss” Lielais rotaļnieks’2018” un anekdošu stāstnieku konkurss „Anekdošu virpulis”
Rotaļnieku konkurss ir ikgadējs pasākums, kur pulcējas novada labākie rotaļnieki. Konkursa mērķis ir tradicionālo rotaļu un spēļu apgūšana un popularizēšana bērnu un jauniešu vidū.
Konkursā varēja piedalīties visi interesenti gan no bērnu un jauniešu folkloras kopām, gan individuāli rotaļu un spēļu zinātāji. Katram dalībniekam bija jāsagatavo 2  rotaļas vai spēles.
Vērtēta tika rotaļnieku prasme saprotami un skaidri izstāstīt rotaļas vai spēles noteikumus; rotaļas vai spēles atbilstība situācijai un vecumam; rotaļnieku pievilcīgums un spēja piesaistīt dalībnieku uzmanību; telpas pārvaldīšana, situācijas izvērtēšana rotaļas/spēles vadot.
Žūrija atzina, ka rotaļnieki konkursam bija ļoti labi sagatavojušies. Konkursā piedalījās arī vairāki Līvānu 1.vidusskolas skolēni.

Pirmās pakāpes diplomu saņēma Tomass Pujāts, Aiva Lāčkāja un Aleksandrs Mitins. Aleksandram  žūrija piešķīra Muzikālākā rotaļnieka titulu.

Pie otrās pakāpes diploma tika Jānis Vucenlazdāns un Mareks Nečajevs. Trešās pakāpes diploms– Aritai Dabarei.

Lai kvalitatīvi sagatavotos Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Nacionālajam sarīkojumam, kurš notiks 19. un 20.maijā Līvānos, vēl jāapgūst rotaļu programma „Riti raiti rotaļā!”.

Līvānos sacentās arī  labākie smīdinātāji

Konkurss „Anekdošu virpulis 2018” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa. Jaunākais konkursa dalībnieks mācās 1. klasē, bet pieredzējušākais  ir 11. klases audzēknis.

Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana.

Konkursa „Anekdošu virpulis” pusfināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem.

Lai arī konkursā tiek meklēts Mazais, Lielais un Dižais smīdinātājs, pēc žūrijas ieskatiem, uzvarētāji ir visi, kas pasākumā piedalās.

Labākie smīdinātāji 22.aprīlī dosies uz finālu un smīdinās Rīgas žūriju. Rīgā pulcēsies bērni un jaunieši no visas Latvijas, kuri ir šā gada anekdošu konkursa pusfināla uzvarētāji.

Lieliski anekdošu stāstnieki ir arī mūsu skolā! Visi Līvānu 1.vidusskolas anekdošu stāstnieki- Eduards Zarāns, Jānis Vucenlazdāns , Jānis Mikulis  un Aleksandrs Mitins   ieguva pirmās pakāpes diplomus.

Dienvidlatgales novadu konkursa „ Anekdošu virpulis” finālā Rīgā pārstāvēs arī līvānieši : Jānis Vucenlazdāns , Jānis Mikulis un  Aleksandrs Mitins .

Konkursus vērtēja: Līvānu BJC metodiķe Aija Skarbiniece, Turku SN un folkloras kopa “Turki” vadītāja Terēzija Rubene , Līvānu novada kultūras centra amatierteātra režisore un vadītāja Ilze Kārkle.

Konkursus  rīkoja Līvānu BJC, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu vadītājiem.

Anna Kārkle