Līvānu skolēni Iepazīst Zinātnisko teātri
11/04/2018

dave1Saulaini agrā 21. marta rītā, projekta : “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros, Līvānu 1. vidusskolas 5. klases devās braucienā uz Rīgu, lai meklētu teātrī zinātni vai zinātni teātrī. Arī mums, piekto klašu audzinātājām Maritai Birzākai un Dacei Rudzātei, tas bija kaut kas jauns.
Nonākot līdz Liepājas ielai 34., satraukums pieaug ar katru brīdi, jo īsti nav zināms, kas mūs šeit sagaida. Ienākot telpā, nākas mazliet uzgaidīt, jo notiek sagatavošanās darbi mūsu Zinātniskā teātra izrādei. Vēl mazliet pacietības un vienas stundas garumā zinātne apņem katru skolēnu no matu galiņiem līdz pat papēžiem.
Pirms izrādes sākuma , katrs atnestais priekšmets skolēnu acīm tiek apskatīts, arī roka stiepjas pataustīt, bet tomēr vēl nedrīkst…līdz sākas izrāde. Esot teātrī mēs baudām priekšnesumu, bet šeit , Zinātniskajā teātrī “Laboratorium”, mēs kļūstam par izrādes dalībnieku. Viss iesākas ar vienkāršu sarunu par to, kur tad dažādas zinātņu jomas ir nepieciešamas. Un piemēru dace11mums ir gana daudz. Tad jau jāķeras pie darba un sākas eksperimenti:  balti dūmi, degoši metāli, sprādziens, degošas un šausmu filmas cienīgas asiņainas rokas, sausais ledus un visas septiņas varavīksnes krāsas mūsu vēderā… Visapkārt valda zinātkāre, prieks un aizrautība…tik daudz gribas vēl redzēt un pajautāt, kāpēc tā notiek? Pašam piedalīties eksperimentā. Taču stunda jau galā…
Daudz neatklātu jautājumu, daudz noslēpumu. Kolbā ielēja ūdeni…pielika vielu no viena trauciņa, pielēja no otra un redz…limonāde jau gatava. Tikai šoreiz limonāde actiņām, ne vēderam. Mums, skolotājām, gribējās zināt, kas ir vienā trauciņā, kas ir otrā, bet tas palika kā noslēpums gan mums gan arī skolēniem. Lai gribētos braukt vēlreiz!
Paldies par šo fantastisko dienu!

Līvānu 1. vidusskolas 5.b klases audzinātāja Marita Birzāka