Stundas muzejā Latvijas 100gadei
13/11/2018

ekskursbrivibas piem8. novembrī 10.a un 11.a klase kopā ar klašu audzinātājām Sandru Maskalāni un Ritu Kurloviču devās Latvijas 100gadei veltītā mācību ekskursijā uz Rīgu, lai vēstures un literatūras stundās ārpus klases apmeklētu Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un Raiņa un Aspazijas māju-muzeju.

Raiņa un Aspazijas mājā mums tika dota iespēja iepazīt vidi, kādā Rainis un Aspazija dzīvoja 20. gs. 20. gadu beigās. Māja glabā atmiņas par abu dzejnieku dzīvi pēc atgriešanās no 14 gadus ilgās prombūtnes Šveicē. Muzejā aplūkojām arī  unikālo Raiņa un Aspazijas bibliotēka , kurā ir ap 6000 grāmatu  un noskatījāmies dokumentālo filmu “Aspazija un Rainis. Laikarits”.
Pēc tam devāmies uz  Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, lai iepazītos ar  izcilākajām Latvijas vēstures liecībām no 1918. līdz 2018. gadam  izstādē  “Latvijas gadsimts”, kas  ir Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei. Izstādē  klausījāmies gida stāstījumu un iztēlē uzbūrām dažādas Latvijas laikmeta ainas. Varēja klausīties arī dažādu  personību dzīvesstāstus un skatīties video, kā arī lietot interaktīvas kartes.
Pēc tam devāmies uz  Brāļu kapiem un Raiņa kapiem, kur aizdedzām svecītes, bet kā noslēgums Latvijas 100gadei veltītajā ekskursijā bija foto pie Brīvības pieminekļa starojošajā Rīgā.

Sandra Maskalāne