Latviskās dzīvesziņas skola
29/01/2019

20190124_16361423.janvārī Līvānu 1.vidusskolas Laimiņas skolā notika projekta “Latviskās dzīvesziņas skola Līvānos” radošās darbnīcas. Radošajās darbnīcās “Ko ziemas mēnesī darīsim?” skolēni varēja apgūt prasmes koka karošu grebšanā, gatavot ziemas laika tradicionālos ēdienus un uzzināt par pūra darināšanu.

Tradicionālās virtuves gudrības palīdzēja apgūt  Vārkavas vidusskolas skolotāja,  bērnu folkloras kopas “Volyudzeite” vadītāja  Helēna Ērgle. Viņai palīdzēja atsaucīgās Laimiņas skolas pavāres. Tika gatavotas ķiploku maizes , apcepts lauku siers , maize ar olu jeb “divi vīnā”. Neizpalika arī saldais- mazās sniega bumbiņas!

Amatnieks Jānis Zvirbulis ierādīja prasmes koka karošu grebšanā. Viņš pastāstīja, kādus kokus var izmantot karošu gatavošanā, un kādi ir grebšanas paņēmieni. Katrs nodarbības apmeklētājs tika pie savas  koka karotes.

Ziemas mēneši  agrāk bija īstais pūra darināšanas laiks. Kas ir pūrs un kā tas tika darināts, skolēniem izstāstīja folkloras kopas “Ceiruleits” vadītāja Anna Kārkle.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Līvānu novada dome ,Līvānu 1.vidusskola un Līvānu bērnu un jauniešu centrs