Svinam rudeni
25/09/2019

20190924_135727Septembra mēneša pēdējā nedēļa Līvānu 1.vidusskolas Laimiņas skolā aizrit Miķeļdienas ražas svētku noskaņās.
Sagaidot astronomisko rudeni, Laimiņas skolas bērni pulcējās svinību zālē , lai daudzinātu rudentiņu.
4.b klases skolēni  bija iestudējuši teātri pēc R. Skujiņas grāmatas „Strupausīša talcinieki” materiāliem. Visi griezās rotaļās un dejās.
Pēc tam klašu grupām tika izdalītas ceļojuma kartes. Bērni varēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.
“Kurmja pagrabā” vajadzēja atpazīt dažādus dārzeņus, minēt mīklas par dārzeņiem , pēc taustes maisiņā sataustīt un atpazīt dārzeņus.
“Ķepaiņa virtuvē” vajadzēja uzminēt no kādām zālītēm ir gatavotas tējas. ”Vāveres bēniņos” vāvere Čika mācīja atšķirt indīgās sēnes no ēdamajām. Izmantojot attēlus, bija jānosauc vismaz piecas sēnes, ko likt groziņā. Protams, bija arī jautājumu sesija par sēnēm.
Darbnīcā “Pie Gudrās pūces” skolēni tika izprašņāti par rudenīgām lietām (tautasdziesmas, ticējumi un parašas). Lauku pele palīdzēja atpazīt lauksaimniecības produktus. Vajadzēja noteikt no kurām vārpām ir izbiruši graudi. “Eža darbnīcā” katra klase darināja rudens lapu virtenes.
“Pelēkā vilka vingrotavā” bija svētki-ķirbju celšanas čempionāts. Tiesnešu pienākumi tika uzticēti Steķu meža zaķu saimei.
Sadarbībā ar vecākiem katra klase piedalījās dārzeņu  izstādes veidošanā,  kur  katrs  atsevišķi  vai  visi  kopā  veidoja dažādus mākslas darbus no dārzeņiem.