Zoozīļuks aicina skolēnus lasīt ozolzīles!
31/10/2013

Rudentiņš ražas laiks – āboli jālasa, kartupeļi jārok, pupiņas jāloba… Arī ozoli vasaras saulē gādīgi briedinājuši zīles un nu starp sausām un čaukstošām lapām dāsni klāj dzīvniekiem mielasta galdu.
Arī šoruden, no 16. septembra līdz 31. oktobrim, Rīgas Zooloģiskā dārza Zoozīļuks aicināja skolas iesaistīties ozolzīļu vākšanas akcijā.
Pērn, Zoozīļuka aicināti, skolu bērni salasīja gandrīz trīs tonnas ozolzīļu. Ar tām dzīvnieki gan Rīgā, gan arī filiālē „Cīruļi” varēja gardu muti mieloties teju visu ziemu.
Lai arī valda uzskats, ka zīles garšo tikai mežacūkām, tomēr tā īsti nav. Zooloģiskajā dārzā ar tām mielojas pekari, brieži un mandarīnpīles. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, jo ar svaigajiem ozolu dzinumiem tiek baroti neskaitāmie Tropu mājas kukaiņi – zarkukaiņi, lapkukaiņi, siseņi, sienāži un arī lapgriežskudras. Tiesa, pēdējās savā maltītē patērē sēnes, kas izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem.
Akcija ir noslēgusies. Tajā aktīvi iesaistījās arī Līvānu 1. vidusskolas 2.b klase . Skolēnu rūpīgi lasītās zīles nosvērtas. Kopīgiem spēkiem salasīti 111 kg ozolzīļu. Čaklākie lasītāji bija Aiva Lāčkāja (44, 8 kg), Normunds Ločmelis (20 kg), Guntars Ušackis (6, 3 kg).