Līvānu 1.vidusskolas Nacionālās Skaļās lasīšanas čempions – 5.b klases skolēns Raivo Rubīns
19/05/2021

LNB sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi šogad turpina skaļās lasīšanas sacensības, un 5. klašu skolēni visā valstī tika aicināti meklēt un izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai.

  Skaļā lasīšana ir sacensība, kurā katrs tās dalībnieks lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu, pirms tam iepazīstinot ar sevi, pastāstot par grāmatas izvēli, sniedzot nelielu ieskatu grāmatas tēlos, notikumā.

    5.b klase kopā ar skolotāju Anitu Ancāni gandrīz mēneša garumā attālinātā režīmā gatavojās čempionam. Meklēja grāmatas, lasīja skaļi,  mācījās sevi prezentēt. Tas izrādās nemaz nav tik viegli, īpaši, ja tik ilgi bērni ir mācījušies attālināti.

     Žūrijai izvērtējot 7 pretendentus, šogad par Skaļās lasīšanas čempionu Līvānu 1.vidusskolā kļuva Raivo Rubīns. Raivo tālāk dosies uz  reģionālo finālu, kurš norisināsies Rožupē 25.maijā, piedaloties citiem skaļās lasīšanas čempioniem no Līvānu un Ilūkstes novada.

    Lasīšanas čempiona mērķis ir sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Vēlēsim veiksmi Raivo!

Līvānu 1.vidusskolas bibliotekāre Daina Slica