Skaļās lasīšanas konkurss
31/05/2021

‘LNB sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi šogad turpina skaļās lasīšanas sacensības, un 5. klašu skolēni visā valstī gatavojās konkursam, sadarbojoties ar savu skolu, bibliotēku vai kādu no 30 reģionālajiem kuratoriem.

Skaļās lasīšanas sacensības notiek trīs kārtās:
• 1.kārta. Vietējās sacensības (parasti skolā vai pašvaldības bibliotēkā)
• 2.kārta. Reģionālais fināls novadā
• 3.kārta. Nacionālais fināls Rīgā
25.maijā, 5. klašu skolēni no Līvānu un Ilūkstes novadiem, pulcējās uz Līvānu novada reģionālo Skaļās lasīšanas čempionāta 2.kārtu. Čempionāts notika brīvā dabā Rožupes estrādē, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus. Daba mūs lutināja, prieks bija redzēt, lai gan tikai dažus, kaimiņu skolu audzēkņus un skolotājus. Estrādē skanēja mūzika, kas raisīja pacilātas emocijas, jo pēc tik ilga attālinātā darba perioda, tas šķita kaut kas sirreāls. Ierodoties mazajai Raganiņai, pasākums varēja sākties. Skolēni nāca uz skatuves, lasīja savus izvēlētos fragmentus no grāmatām un aizveda mūs piedzīvojumu pasaulē, aizmirstot par visām sadzīves un pasaules mēroga problēmām.
Apsveicam mūsu skolas 5.b klases audzēkni Raivo Rubīnu ar iegūto Līvānu reģiona čempiona titulu. Raivo septembra beigās dosies pārstāvēt novadu uz valsts finālu Rīgā. Turēsim īkšķus, lai pietiek mērķtiecības, spēka un veiksmes! Paldies skolotājai Anitai Ancānei par ieguldīto darbu un laiku!
Piedaloties Skaļās lasīšanas sacensībās, skolēnam tiek dota iespēja kļūt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un valsts līmenī. Valsts lasīšanas čempions tiks izraudzīts nacionālajā finālā Gaismas pilī, kur, ja pulcēšanās noteikumi atļaus, uz finālu tiks aicināta visa reģionālā uzvarētāja klase.
Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais uzvarētājs uz gadu kļūst arī par LNB Bērnu direktoru un iegūst ceļojošo balvu savai skolai. Balvu fondā ir arī dāvanu kartes grāmatu iegādei.