Folkloras kopa “Ceiruleits” Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos
05/11/2021

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā.

Viens liels un brīnišķīgs posms – Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki  ir noslēgušies ar konferenci “Pieredze un mācībstundas nākotnei”. Svētku norisēs aktīvi piedalījās folkloras kopas “Ceiruleits” bērni un jaunieši.

Kolektīvu radošie sveicieni

Svētku norišu #dziedundejo2021 pirmais notikums “Saulesvija”  jūlijā norisinājās 43 Latvijas pašvaldībās.  Līvānu novadā tika “imitēta” ierastā dalībnieku svētku gājiena versija. Arī Līvānu novadā no paaudzes paaudzē lolo siltu mīlestību pret dziesmu un deju. Savos pieredzes stāstos dalījās Smirnovu un Slavinsku ģimenes.

18.septembrī folkloras kopas jaunieši devās uz Rēzeknes Vēstniecību “GORS”, lai piedalītos  #dziedundejo2021 norišu atklāšanas tiešraidē “Svētki esam mēs”.

19. septembrī Latvijas Televīzijā pirmizrādi piedzīvoja XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 folkloras koncertprogramma “Rotā saule, rotā bite”. Koncertprogramma “Rotā saule, rotā bite” ir folkloras konkursu “Teci, teci, valodiņa 2020”, “Anekdošu virpulis 2021”, “Dziesmu dziedu, kāda bija 2021” un “Klaberjakte 2021” uzvarētāju koncerts. Koncertā piedalījās dažādu Latvijas novadu labākie stāstnieki, dziedātāji, dejotāji un muzikanti, kas savu pašizpausmi saista ar mērķtiecīgu lokālo tradīciju izzināšanu, to apgūšanu un popularizēšanu. Visvairāk dalībnieku koncertā bija no Latgales. Viņu vidū arī folkloras kopa “Ceiruleits”. Savu prasmi dziedāšanā rādīja Ansis Oskars Smirnovs un Jana Urkevica, skalu lekšanu demonstrēja Atis Slavinskis un Ansis Oskars Smirnovs. Muzicēja arī Ceiruleiša kapela. Skumji, ka COVID pandēmijas dēļ koncertā nevarēja piedalīties Aleksandrs Mitins un Deniss Auharenoks.

No 25. septembra sešus sestdienu vakarus mums bija  iespēju baudīt spēli “Lai top svētki!”. Katru nedēļu spēlē piedalījās trīs komandas, kuru sastāvā bija gan bērni un jaunieši, gan sabiedrībā zināmi ļaudis – mūziķi, aktieri un LTV personības. Jautrā un muzikālā kompānijā tika noskaidrots, kurš Latvijas novads vislabāk sagatavojies un ir zinošākais dziesmu un deju svētku vēstures faktos. Spēles dalībniekiem atraktīvā veidā nācās atbildēt  uz ātrajiem vēstures jautājumiem, tērpties tautastērpos, minēt dziesmas un dejas, griezt Saules ratu. Prieks par mūsu skolas komandu, kura izcīnīja uzvaru pašā pirmajā spēlē! Līvānos pie folkloras kopas “Ceiruleits” ciemojās spēles vadītājs Dainis Grūbe ar savu filmēšanas komandu. Tika gatavots videomateriāls kādai no spēlēm.

Lepnums, ka mēs visi kopumā piedalījāmies “Citādu svētku” piecos  notikumos – radošajā video sveicienā, Dziesmu un deju svētku ceļā “Saulesvija”, norišu atklāšanas tiešraidē “Svētki esam mēs”,  folkloras koncertprogrammā “Rotā saule, rotā bite” un LTV jauniešu spēlē “Lai top svētki”.

Tiekamies nākošajos svētkos!

Video ieskats no pasākuma pieejams šeit: spied